بيل گيتس بعد از سی سال ديپلم گرفت

ثروتمند ترين فرد جهان سرانجام پس از سي سال موفق شد ديپلم دانشگاه هاروارد را كه زمانی ان دانشگاه را ترك كرده بود دريافت كند. 792443089images%5B7%5D.jpg

به نوشته روزنامه اينتر نتی روسی اوترا بيل گيتس صاحب بزرگترين شركت رايانه ای جهان يعنی مايكروسافت و پولدارترين فرد روي زمين ديپلم دانشگاه بسيار معتبر هاروارد را كه در سال هزار و نهصد و هفتاد و پنج تحصيل در ان را ترك كرده بود به دست اورد.

گيتس روز پنج شنبه براي دريافت مدرك دكترای افتخاری حقوق دانشگاه هاروارد به آن جا رفت. بيل گيتس در اين مراسم در ميان خنده و شادی حضار كه هم كلاسی های سابق وی نيز در جمع آنها ديده می شدند گفت .. من سی سال انتظار كشيدم تا بتوانم اين جمله را به زبان بياورم كه پدر! من بالاخره اين مدرك را گرفتم!.

وی از ماه دسامبر سال گذشته كار روي متن سخنرانی در سيصد و پنجاه و ششمين مراسم فارغ التحصيلی دانشگاه هاروارد را آغاز كرد اما وقتی به طور اتفاقی متن سخنرانی جرج مارشال را در هاروارد مشاهده كرد تصميم گرفت بخش هايی از آن را در سخنرانی خود بگنجاند.

گيتس در بخشی از سخنرانی خود چنين گفته است .. اكتشافات بزرگترين دستاورد هاي بشر نيستند بلكه نحوه استفاده از اكتشافات برای كاهش نابرابری ها با كمك دمكراسی، آموزش دولتی قوی، بهداشت و امكانات وسيع اقتصادی بزرگترين دستاوردهای بشريت محسوب می شوند.

شايان ذكراست بيل گيتس مدرك دكترای افتخاری بسياری از دانشگاه های معتبر جهان را در اختيار دارد. علاوه بر اين وی يكی از معروفترين خيرين جهان به شمار می رود و تا كنون چندين ميليارد دلار صرف امور خيريه كرده است.

سیمرغ

/ 0 نظر / 2 بازدید