مردان بیشتر از زنان دروغ میگویند

موسسه علوم انگلیس در گزارشی درباره دروغ‌گویی در جامعه با اشاره به اینکه مردان بیش از زنان دروغ می گویند، اعلام می‌کند: با این حال زنان در دروغ‌بافی ماهرتر از مردان هستند.

به گزارش فارس شبکه بی‌بی‌سی عربی در گزارشی اجتماعی درباره دروغ بافی میان مردم با اشاره به یک ضرب المثل عربی که می‌گوید، "دروغ، نمک مردان است " به بررسی آخرین نتایج تحقیقات در خصوص دروغ‌گویی مردان و زنان پرداخت و افزود: مردان بیش از زنان دروغ می‌گویند ولی از ذکاوت کافی برای فرار از اشتباه در دروغ برخوردار نیستند.

این تحقیق که اخیرا توسط موسسه علوم انگلیس منتشر کرده است؛ می‌افزاید: امروزه دروغ به بخشی از زندگی بسیاری از مردم تبدیل شده است.

بنا براین گزارش، مردان به طور میانگین سه بار در روز دروغ می‌گویند و تقریبا 1000 دروغ نیز در طول سال می‌گویند. این در حالی است که زنان تقریبا در روز دو دروغ می‌گویند و تعداد دروغ‌های سالیانه آنها نیز تقریبا 700 دروغ است.

اما از نکات جالب این گزارش این است که 55 درصد زنان در دروغ ماهرتر از مردان هستند و از سوی دیگر 66 درصد نیز در کشف دروغ از جنس مخالف تواناتر هستند.

خبرنگار بی‌بی‌سی با اشاره به یک ضرب المثل عربی که می‌گوید، "حقیقت نجات می‌دهد " در پایان تاکید می‌کند که امروزه خیلی‌ها فکر می‌کنند که دروغ نجات می‌دهد.

/ 1 نظر / 30 بازدید
مامان فاطمه

بالاخره خدا همه نعمتها رو که به یه نفر نمیده!! به یکی امکان بیشتر دروغ گفتن و به اون یکی امکان بهتر دروغ گفتن!!![دروغگو]