صفحه اصلی

ايميل ما

آرشيو مطالب

طراح قالب

 
  به وبلاگ سیمرغ خوش آمديد!

منوی اصلی
لينکهاي سريع

آرشیو ماهانه
شهریور ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
آبان ۸۸
اسفند ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧
فروردین ۸٧
اسفند ۸٦
بهمن ۸٦
آذر ۸٦
آبان ۸٦
تیر ۸٦
خرداد ۸٦
اردیبهشت ۸٦
فروردین ۸٦

لينک دوستان

لوگوی دوستانتوضیحات


آمار بازدید

» تعداد بازديدها:
» کاربر: Admin
تبلیغات

جواتیسم چیست!؟

جوات (يا به روايتی جواد) كلمه‌ای قديمی و صاحب يك فرهنگ خاص است. امكان توضيح اين فرهنگ وجود نداشته و شرق شناسان و جامعه شناسان بسياری در وصف آن سر به بيابان گذاشته اند.

شخص جوات، دارای يك پيراهن ميكروپيچ (نوع خاصی از پارچه پيج اسكن) به رنگ بنفش با يك شلوار خانواده (شلواری كه آنقدر گشاد و دارای پيله (پليسه) است كه یک خانواده  12  نفری داخل آن جا می گيرد) مشكی رنگ و از جنس كرپ است. كمربند چرمی با يك سگك كه اندازه آن حداقل به اندازه يك پيش دستی يا نعلبكی بزرگ است. كفشهای چرمی پاشنه تخم مرغی (قيصری) كه پاشنه آنرا خوابانده، بدون جوراب. دسته كليد بزرگی به اندازه تمام كليدهای زندان اوين به كمك يك زنجير به بند شلوارش وصل شده و در جيب شلوارش مقادير كافی اسلحه سرد از جمله پنجه بوكس، چاقو ضامن دار (دسته زنجان)، تيغ، زنجير و ... در كنار يك عدد لنگ (دستمال يزدی) موجود است، كه البته لنگ گاهی آويخته به گردن، گاهی دور دست و گاهی در جيب اوست. يقه پيراهن او حداقل تا ناف باز است و دکمه ها فقط جنبه تزئينی دارند. ضمناً يقه پيراهن كاملاً چرك بوده و تقريباً سياه رنگ می‌باشد .

ساعت سيكو  5  بر يک مچ و مچ‌ بند چرمی مشكی بر مچ ديگرش دارد كه زير آن اسم مريم، ليلا، محبوبه يا اسم دختر ديگری كه آخر معرفت و مرام بوده ولی نارو زده و رفته، خالكوبی شده است. امتداد اين خالكوبی گاهی به روی دست و انگشتان و ساعد و بازو هم كشيده ميشود... در انگشتانش اغلب تعداد كافی انگشتر و در دستش يك تسبيح دانه درشت يا زنجير نازک جهت سرگرمی موجود است. اغلب ريش ستاری و سبيل، يا سبيل چخماقی دارد، و در صورتی كه سبيلش تراشيده شود تا چند روز نميتواند به راحتی تعادل خود را حفظ كند. موهای او هميشه مرتب، چرب و پشت مويش تا پائين يقه‌اش بلند می‌باشد. (مدل سیاوشی) روی صورت و دستهای اين شخص اغلب جای چند بخيه مشاهده می‌شود که حاکی از تعدادی نزاع می باشد . يک زنجير طلا كه به آن بر حسب سليقه يک آويز با طرح شمشير، اسم يک دختر، يا هر چيز ديگری متصل است به گردن دارد. يک طرف سينه او قلنبه است چون در جيب پيراهنش يك پاكت سيگار خفن از جمله سيگار مگنا دارد.

اين قبيل افراد اگر سوار سی‌جی‌‌125 نباشند، اكثراً در يک دستگاه خودرو با مشخصات ذيل مشاهده می‌شوند: اين خودرو اغلب يک پيكان مدل قبل از  52، بدون تصادف و رنگ خوردگی، به رنگ سبز يشمی، قرمز جگری يا پيكان جوانان ليمويی و اخيراً گاهی پيكان صفر سفيد يخچالی ميباشد، معروف به Full Javaad Sysytem.

معمولاً كمک فنرها خوابيده و خودرو روی زمين ميخزد، درها كاملاً رگلاژ و با يک اشاره كوچك بسته می‌شوند، تعداد زيادی آينه در آن كار گذاشته شده، كه حد اقل آن عبارت است از: آينه‌های استاندارد خودرو، دو عدد آينه بغل محدب، يك آينه محدب عريض  (50  سانتيمتری) در وسط، دو عدد آينه در طرفين داشبورد در داخل، دوعدد آينه روی گلگيرها، دوعدد آينه گرد محدب كوچك در دو گوشه بالای شيشه جلو. يک عدد كله عروسک كه قبلاً داده اند منزل (عيال محترم، همسر آقای جوات!) آنرا آرايش كند آويزان است. علاوه بر اين كله، اشيای زياد ديگری نيز در اين آويزگاه به چشم می‌خورد از جمله يک قرآن كوچك، انواع اشيای فلزی زينتی و اخيراً انواع بوگير و خوشبو كننده اتومبيل. همچنين در دو طرف شيشه جلو، و سمت چپ شيشه عقب، انواع پرچمهای كوچك و تبليغاتی شركتهای اتومبيل‌سازی، و پرچمهای كشورهای مختلف زير هم رديف شده‌اند. لازم به ذكر است كه تودوزی اين خودرو فابريک بوده و روی آن يك روكش كرک‌دار به رنگ مشكی كشيده شده است.

جلوداشبورد و قسمت داخلی دربها از جنس چوب و فابريک كارخانه‌ای می باشد. اين چوبها هميشه پارافين زده، براق و تميز هستند. در بخش داخلی دربها، جائيكه شيشه بالابر نصب شده، تمام سطح از يک نايلون محكم و بيرنگ يا آبی كمرنگ پوشيده شده و زير آن عكسهای انواع هنرپيشه‌های هندی، راكی، آرنولد، شكيلا، گوگوش و ... موجود است. روی درب جاسيگاری جلو (كه بالای ضبط قراردارد) يک عكس عروس و داماد (عكس عروسی آقای جوات) نصب شده كه اگر مرد غريبه سوار شود درب جاسيگاری را باز می كنند تا عكس اندكی رو به پائين شده و توسط نامحرم ديده نشود... كليد كوچكی روی درب داشبورد موجود است (كليد داشبورد) كه يک جاكليدی مناسب و حجيم به آن آويزان می‌باشد.

سيستم صوتی اين خودرو از نوع دالبی استريو می باشد. ترجيحاً سونی  56، (سوني  60  ساخت بازار مشترک و ارزان قيمت‌تر است) يا در صورت وجود امكانات مالی، يک سيستم CD CHENGER  در صندوق عقب. به هر حال دو عدد باند بزرگ مارک جوادی (معروف به خربوزه‌ای) زير شيشه عقب و دو عدد داخل دربهای جلو، و دو عدد تويیتر كوچک در دو طرف بالای شيشه جلو. در صورت امكان نوار گوپس گوپس، نواری كه فقط صدای سنج از آن شنيده شود، يا جواد يساری و حميرا گاهی داريوش و هايده و گوگوش هم شنيده شده است. دو عدد بوق بنزی و دو عدد پروژكتور بسيار قوی جلوی خودرو نصب شده است. توجه داشته باشيد كه شخص جوات بسيار نسبت به خودروی خود حساس و غيرتی بوده و آنرا بالاتر از ناموس خود می‌داند. لازم به تذکر است که روی سقف ماشین یک باربند بزرگ نیز در اغلب موارد دیده میشود. در قسمت اگزوز هم یک سری اگزوز باصدای زنبور وجود دارد. یک چراغ پر نور آبی رنگ یا بنفش رنگ نیز در زیر ماشین در قسمت مرکزی وصل است. ( با تشکر javat sport )

سیمرغ

کلمات کلیدی :

نوشته شده توسط دایی علی در یکشنبه ٢٤ تیر ۱۳۸٦ و ساعت ٩:٢٦ ‎ب.ظ

نظرات ()

مطالب پیشین

اگر فرزند دختر می‌خواهید ، این خوراکی ها را میل کنید
10 شهر فراموش‌شده تاریخ
دایی
روش هایی برای کتابخوان کردن کودکان
مردان بیشتر از زنان دروغ میگویند
اسم شما چه رنگی است؟
خطر خوردن عسل برای کودکان زیر 4 سال
فوائد داشتن دماغ بزرگ!
تأثیر گذارترین فرد در تاریخ بشریت
وطن

درباره 
درباره :
پروفایل مدیر : دایی علی

لوگوی ما
سيمرغ


نویسندگان همکار

دایی علی


جستجو

     

صفحات وبلاگ 

عکس خصوصی گلاب آدینهصفحه اصلي |  پست الکترونيک |  اضافه به علاقه مندي ها | ذخيره صفحه | طراح قالب

 

Powered By persianblog.ir Copyright © 2009 by simorgh19

Design By : wWw.Theme-Designer.Com